Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy Biały Daniel w Sośniach i Pałac Myśliwski w Mojej Woli

Gmina Sośnie

Opis ze strony

„Biały Daniel” to ośrodek wypoczynkowy położony na skraju miejscowości Sośnie, pod samym lasem. W 2014 zakończył się tu gruntowny remont. Istniejąca baza noclegowa została zmodernizowana i przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wybudowano wiaty, otwartą salę z kominkiem, zadaszony grill oraz wędzarnię. Goście mają do dyspozycji obszerną salę jadalną z zapleczem kuchennym, służącą za stołówkę lub salę bankietową, a także wielofunkcyjne boisko. Na terenie Ośrodka zlokalizowana jest również wysoka scena, dlatego też właściciele chętnie organizują eventy dla swoich gości. Urządzane są tu także cykliczne imprezy plenerowe: Dni Gminy Sośnie i Dożynki Gminne. Miejsce odwiedza chętnie młodzież szkolna, amatorzy grzybobrania, wędkarze, uczestnicy wycieczek rowerowych i pieszych.

„Biały Daniel” zaprasza szkoły, przedszkola oraz wszystkich spragnionych relaksu w urokliwym miejscu bardzo blisko przyrody. Ośrodek czynny jest przez cały rok. Szczegółowe informacje dostępne są u Administratora pod nr tel. 724 525 040.

Będąc w okolicy warto zobaczyć wybudowany w XIX w. pałac myśliwski - obiekt wyjątkowy i niepowtarzalny, prawdopodobnie jeden z dwóch tego typu w Europie. Zewnętrzna elewacja pałacu wykonana została z kory dębu korkowego sprowadzonego aż z Portugalii. Obecnie niszczejący budynek porastają ogromne pnącza dodające mu magicznego uroku. „Korkowy pałac” otacza duży park w stylu angielskim.

Do okolicznych atrakcji zaliczyć można również: dwór myśliwski Lipskich, dom rodzinnym błogosławionej siostry Sancji, dąb – pomnik przyrody w Możdżanowie, dom wybudowany w całości z rudy darniowej (tzw. spieka) w Szklarce Śląskiej, barokowy kościół z ołtarzem wykonanym przez ucznia Wita Stwosza w Cieszynie, czy też drewniany wiatrak z przełomu XIX i XX wieku w Kałkowskich.

Przez Park Krajobrazowy Dolina Baryczy przebiega 6 km ścieżka przyrodnicza. Podzielona na pięć etapów, opisanych na tablicach poglądowych. Przy każdym z nich przygotowane jest miejsce na wypoczynek i biwak. Wędrując jej trasą każdy może odbyć ciekawą lekcję biologii."

AKCJA PROMOCYJNA - KOLOROWY SZLAK KARPIA na DNIACH KARPIA

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

Ośrodek Rekracyjno-Wypoczynkowy „Biały Daniel”, ul. Harcerska 1