Łowisko i smażalnia ryb w Średzinie

Łowisko i smażalnia Ryb U Bartka

Średzina to mała wioska na trasie Milicz - Odolanów, w której można rozkoszować się spokojem, ciszą i naturą z dala od miejskiego zgiełku. Od najbardziej urokliwej trasy spacerowo-widokowej "Na Grobli" dzieli ją zaledwie jeden kilometr. Niedaleko znajduje się Stawno - największy i najstarszy kompleks stawów rezerwatu „Stawy Milickie”. Na uwagę zasługuje również Staw "Grabownica". Wyjątkowość akwenu charakteryzuje się tym, że nie przypomina zbiornika utworzonego przez człowieka. Wygląda jak naturalne jezioro, z licznymi zatoczkami i wyspami trzcinowymi o brzegach porośniętych miejscami olsem czy szuwarem turzycowym. Ze względu na wysokie walory przyrodnicze oraz niedostępność brzegów, powstała tu trzynastometrowa metrowa i trzy poziomowa, wieża obserwacyjna (najwyższa w Dolinie Baryczy), umożliwiająca obserwację bogatej przyrody stawu. Można tu dotrzeć kierując się z centrum wsi Grabownica szosą w stronę Czatkowic. Na zakręcie przy jazie należy iść przez około 200 m ścieżką na wschód do widocznej z drogi wieży, w kierunku stawu (dojście oznakowane znakiem informacyjnym).

Po zakończonej wycieczce koniecznie należy udać się do smażalni ryb „U Bartka”!

To miejsce, gdzie z pewnością można najeść się zdrowo i do syta. Specjalnością lokalu jest świeżo złowiona, smażona ryba w obecności ogrodowych warzyw. Wędkarze oraz odważni mogą sami złowić sobie bohatera obiadu. Ze względu na własny staw, boisko do siatkówki, plac zabaw oraz mini zoo, na terenie obiektu można spędzić przyjemnie czas z całą rodziną.

Smażalnia ryb „U Bartka” zaprasza na ciepły posiłek codziennie i gwarantuje wyjątkową atmosferę, z dala od miejskiego zgiełku w przepięknych plenerach Doliny Baryczy.

Czynne cały rok. 

www.ubartka.pl

AKCJA PROMOCYJNA - KOLOROWY SZLAK KARPIA na DNIACH KARPIA

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

Smażalnia Ryb „U Bartka”

Poniedziałek w godz. 13:00-21:00, od Wtorku do Niedzieli w godz. 12:00-21:00