Akwarium przy ścieżce rowerowej trasą kolejki waskotorowej

Gmina Milicz

Zapraszamy do zobaczenia całorocznego akwarium plenerowego, które znajduje się przy ścieżce rowerowej trasą dawnej kolejki wąskotorowej. Ścieżka ma szerokość 2 m i ponad 20 km długości. Prowadzi po nasypach dawnej kolejki wąskotorowej od Sułowa przez Milicz aż po Grabownicę. Przy ścieżce zostały wytyczone miejsca postojowe wzorowane na dawnych przystankach kolejki. Na trzech przystankach można zobaczyć ekspozycję taboru kolejowego: Sułów Milicki, Milicz Zamek, Milicz Wąskotorówka. Na trasie ustawiono też tablice informujące o historii kolejki, podkreślające charakter i unikatowość miejsca.

Stawy milickie to największy kompleks stawów rybnych w Europie. Położone w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”, posiadają prawie 800 letnie tradycje w hodowli ryb.

Właśnie tutaj powstało plenerowe akwarium z rybami hodowanymi na Stawach Milickich. Z inicjatywy dziennikarza Polskiego Radia Wrocław – Marka Obszarnego, projekt został zrealizowany przez Powiat Milicki.

 

To jedyne takie akwarium w Polsce - twierdzą pracownicy firmy akwarystycznej, która je budowała. W tym miejscu można na żywo oglądać ryby tj.: karpie, szczupaki, sumy, jesiotry, liny. Akwarium jest czynne cały rok, niezależnie od pogody.

AKCJA PROMOCYJNA - KOLOROWY SZLAK KARPIA na DNIACH KARPIA

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

Informacja Turystyczna, ul. Wojska Polskiego 3 - od Poniedziałku do Piątku w godz. 08:00-16:00, Sobota, Niedziela w godz. 09:00-17:00

Stacja LOTOS Art-Zbyt, ul. Sycowska 3a, Milicz