Ścieżka rowerowa Rynek w Sułowie

Gmina Milicz

To właśnie w Sułowie zaczyna się licząca 20 km ścieżka rowerowa trasą dawnej kolejki wąskotorowej. Przy drodze dojazdowej z Trzebnicy znajduje się dogodny, monitorowany parking, można tam zostawić auto i ruszyć w drogę na dwóch kółkach!

Kolejka kursowała tutaj w okresie powojennym, dowożąc ludzi do pracy i młodzież do szkół. Podróż odbywała się wagonikami ciągniętymi przez parowóz, lokomotywkę spalinową czy też w wagonach samobieżnych.

Ścieżka biegnie wzdłuż malowniczego krajobrazu Doliny Baryczy przez miejscowości: Pracze (3,1 km), Postolin (5,7 km), Kaszowo (8,5 km), Milicz z dwoma przystankami na 11,1 km (Milicz Zamek na ul. Trzebnickiej) i na 12,8 km (Milicz Wąskotorowy), Ruda Milicka (15 km), kończy się w Grabownicy na 20 km.

Na poszczególnych stacjach (przystankach) możemy zobaczyć ekspozycje złożone z wagonów kolejowych i lokomotywy lub parowozu. Tablice poglądowe zawierające informacje o budowie ścieżki rowerowej oraz walorach turystycznych i krajobrazowych w rejonie danego przystanku.

Ścieżka rowerowa służy nie tylko turystom, ale również mieszkańcom okolicznych miejscowości. Przed wyruszeniem w trasę z przystanku Sułów Milicki warto zwiedzić uroczy Sułów, w którym możemy podziwiać między innymi:

-pałac z 1680 r., który jest obecnie własnością prywatną.

Dwa kościoły zbudowane z muru pruskiego:

-poewangelicki kościół pw. MB Częstochowskiej zbudowany w latach 1765-1767

-kościół parafialny pw. św. Piotra i Pawła wybudowany w latach 1731-1734.

A także:

- spichlerz 

- ciekawy, uroczy rynek

AKCJA PROMOCYJNA - KOLOROWY SZLAK KARPIA na DNIACH KARPIA

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

Dom Kultury w Sułowie, ul. Rynek 12 - od Poniedziałku do Piątku w godz. 08:00-16:00

Stacja ART- ZBYT w Sułowie, ul. Zamkowa 6 - od Poniedziałku do Soboty w godz. 06:00 - 21:00