Krośnicka Kolej Wąskotorowa w Krośnicach

Gmina Krośnice

Krośnicka Kolejka Wąskotorowa, to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna Krośnic i okolic! Jako jedna z niewielu czynnych kolei parkowych w Polsce, kursuje na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Krośnicach., przez który przebiega kilka szlaków turystycznych. Na niemal 3 km trasie znajduje się 5 mniejszych stacyjek. Dumą krośnickiego taboru jest parowóz Px48 – 1907, wyprodukowany w 1955 r. Kolejka kursuje sezonowo od końca kwietnia do końca września.

W tygodniu, w wyznaczone dni, kursy obsługuje lokomotywa spalinowa, natomiast w weekendy lokomotywa parowa Px48 – 1907.

W budynku stacji głównej znajduje się kolejkowy bar oraz  Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zakupić pamiątki, mapy i uzyskać informacje o ciekawych trasach oraz punktach na terenie Doliny Baryczy. Oprócz przejażdżki kolejką na przyjezdnych czeka wiele innych atrakcji! A w nich między innymi: miejsce przeznaczone do kąpieli czynne w weekendy w lipcu i w sierpniu, wypożyczalnia sprzętu wodnego czynna  w weekendy (łódki, rowerki wodne) oraz plac zabaw i strefa dzieci. Obok budynku stacji głównej znajduje się wiata grillowa dla ok. 50 osób. Najmłodszych turystów z pewnością ucieszy widok dwóch lokomotyw ekspozycyjnych.

Krośnicka Kolej Wąskotorowa to również idealne miejsce dla grup szkolnych, które swój pobyt na kolejce często łączą z ofertą Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach uczestnicząc w licznych warsztatach.

krosnice.pl

 

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

Krośnicka Kolej Wąskotorowa, Informacja Turystyczna, ul. Parkowa 30, Krośnice
dostępna w dniach kursowania kolejki
kolejka.krosnice.pl

Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe, ul. Sanatoryjna 19, Krośnice
poniedziałek - piątek w godz. 08:00-16:00