Centrum Edukacyjne Pałac Myśliwski Radziwiłłów w Antoninie

Nadleśnictwo Antonin

Pałac został wzniesiony w latach 1822 - 1824 dla księcia Antoniego Radziwiłła. Urzeka drewnianą konstrukcją, oszalowaniem i podmurówka. Zbudowany go na planie krzyża greckiego stanowi rzadkość wśród tego typu rezydencji. Wnętrze korpusu głównego zajmuje sporych rozmiarów, trójkondygnacyjna sala o ozdobnym stropie wspartym na grubej kolumnie - kominie. Pałac Radziwiłłów to doskonałe miejsce na koncerty muzyki poważnej, które odbywają się tu od czasu do czasu. W 1975- 1978 przeprowadzono tu generalny remont wraz z adaptacją na Dom Pracy Twórczej. Za tę modernizację obiekt otrzymał prestiżową nagrodą Europa Nostra' 94, a obecnie mieści się w nim hotel, restauracja oraz Izba Fryderyka Chopina

Wokół znajduje się rozległy park w stylu angielskim ze stawem i pomnikowymi drzewami. Na środku stawu, na wysepce, można dostrzec wykonany z białego marmuru nagrobek córek Antoniego Radziwiłła – Fryderyki, Heleny i Luizy. W pobliżu także zabytkowe zabudowania utrzymane w stylu szwajcarsko- tyrolskim.

 

Istotnym wydarzeniem była wizyta Fryderyka Chopina (dwukrotnie, w 1827 i 1829), którego gościć miał przyjemność Antoni Radziwiłł. Z tej okazji na elewacji pałacu umieszczono tablicę upamiętniająca te odwiedziny, przy wejściu stanął pomnik kompozytora, a do dziś odbywa się tam coroczny międzynarodowy festiwal „Chopin w barwach jesieni”.

www.galeriawielkopolska.info

AKCJA PROMOCYJNA - KOLOROWY SZLAK KARPIA na DNIACH KARPIA

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

Pałac Myśliwski Radziwiłłów w Antoninie, RECEPCJA

Od Poniedziałku do Niedzieli w godz. 07:00-19:00